BŘEZEN

Víte, že každému měsíci v roce náleží jeden orgán, kterému bychom se měli věnovat?
Rozhodla jsem se Vám přiblížit, co se v jednotlivých měsících s námi všemi děje a jak bychom si mohli pomoct k lepší činnosti orgánů.
Začneme BŘEZNEM.
Je to období, kdybychom měli pomoct našemu ŽLUČNÍKU a žlučovodům. Zejména by mu měli pomoct ti, které bolí kyčle, ramena, lokty, mají zažívací potíže (třeba po tučném jídle nebo jen po česneku), alergie.
Takže co se dá dělat:
– Přemýšlet o jídle. Myslím, že tušíte, že lehká jídla nebudou ubližovat vašemu žlučníku a budete se po nich dobře cítit. Takže zkuste je vice zařadit do jídelníčku. Hlavně v tomto období.
Nebudeme tedy jídlem žlučník zatěžovat, ale musíme ho VYČISTIT. A to uděláme jen žlučníkovou/jaterní kůrou.
Jde jen o to se rozhodnout a nebát se. Já si jí na jaře vždy dělám. Moc mi pomohla proti alergii a cítila jsem se po ní výborně. Není to nic drastického a budete překvapeni co za sajrajt jste v sobě měly. Rozhodně to stojí za to.
Dokonce mě reflexní ploška na noze přestala bolet a jakoby se propadla. No, nebyl tam ten, promiňte mi výraz, zasírací humus. )
– Žlučníková kůra
Co k tomu potřebujete ?
4 LŽÍCE EPSOMSKÉ SOLI (ne Glauberova), 800 ML ČISTÉ VODY, 2- 3 GREPY, 125 ML OLIVOVÉHO OLEJE, JEDNU MALOU PETKU A JEDNU 1,5 L.
Důležité je načasování kůry. Udělejte si jí z pátku na sobotu nebo ze soboty na neděli a na druhý den si neplánujte nic, kdy byste museli z bezpečné vzdálenosti toalety (alespoň dopoledne.:-)) (pokud nechodíte do práce od po – pá, tak si to udělejte podle vhodnosti)
Už týden před kůrou jezte lehčí stravu. (já jedla v podstatě to stejné jako pořád)

DEN D
Jezte lehčí jídla a ovoce.
: od 14 hod už nic nejezte
Vezměte si větší petku a nalijte do ní 800 ml vody. Přidejte 4 lžíce Epsomské soli a pořádně protřepte.
: 18 hodin: vypijte první ¼ z petky (200 ml)(je to velmi hnusné, ale na jeden zátah to dáte – myslete na to, že to hroooozně pomáhá ))
: 20 hodin: vypijte druhou čtvrtinu
Epsomská sůj je vlastně projímadlo, takže vás prožene )
: Připravte si do malé petky 125 ml kvalitního olivového oleje a šťávu ze 2 – 3 grepů. Mělo by toho být také 125 ml. Mě vždycky stačily 2 grepy. A pořádně protřepejte. (vymačkávala jsem to jen rukou)
: 22 hodin: vypijte celý obsah z malé petky ( grepovou šťávu a oliváč). Mě to docela chutnalo, ale musí to být dobře protřepané.
Jděte si hned lehnout. Mě nic netlačilo a spalo se mi dobře. Lehněte si na pravý bok a pěkně se schulte do klubíčka (kde je žlučník). Někomu může být těžko, ale zkuste to zaspat.
: 6 hodin ráno vypijte třetí dávku epsomské soli a klidně jděte do postele
: 8 hodin ráno vypijte poslední dávku soli.
No a očekávejte, že budete zírat, co z vás vyjde na toaletě.
Během dopoledne nebo podle chute začněte jíst lehká jídla bez tuku. Já si dala jen vařenou rýži, jindy vařené brambory.
Po 1 – 2 měsících je dobré kůru zopakovat.

Hodně štěstí a zdraví a take odvahy. Pokud nezačneme dělat věci jinak, nemůžeme očekávat jiné výsledky. (tím se řídím a měním věci)