Proč RT používám a doporučuji?

 

DOSTUPNOST: Tento způsob léčení a samoléčení  je velmi dostupný. Mačkám si nožky při televizi, při čtení a některé body, které si mačkám na ruce, si mohu mačkat přes den v podstatě kdykoli – v práci, při poradě, při cestování v autobuse, při telefonování,… Nemusím nikam docházet nebo se podřizovat času jiného člověka, ale mačkám podle svého času. Nejsem na nikom závislá.

POHODLNOST: Plošky si mačkám v klidu a pohodlí. Nemačkám se v těsných kalhotách či „hodobóžové“ sukni, ale vezmu si kraťasy nebo tepláky a už jedu. Klidně si vlezu na gauč nebo na zem, dám chodidlo na stehno a v klidu si nožku „opracovávám“.

MÁM TO ZADARMO: Ano, nic mě to nestojí, jen trochu času.

Vezměte si třeba, kolik ušetříte, když nedostanete běžnou chřipku. Prášky – cca 200 Kč a když jdete na nemocenskou, pak si dopočítejte propad svého příjmu. Nebo jsou nemocné vaše děti a vy si musíte vzít paragraf. No a zase stačí trochu odčítání a máte sumu, kolik vás stojí chřipka.

Někdo chřipku přechází, nadopuje se reklamními pilulkami a stále chodí do práce. Zpočátku to jde všelijak, může si třeba vzít práci domů, ale každá práce nejde dělat z domova. Pak se do nemoci vejde víkend. Ležíte doma bez energie, pijete horké čaje a v pondělí jdete nanovo do práce. Už je vám lépe. Ale vaše tělo vám to jednou spočítá.

RYCHLOST:  Rychlost úlevy je překvapivá. Zase si ale nepředstavujte, že když vás bolí 10 let záda, tak po jednom mačkání se uzdravíte. To tedy opravdu ne. Když zase vezmu banální chřipku, pak je dobré mačkat body už při náznaku nastydnutí. Okamžitě najedu své „protichřipkové body“ a nic horšího se nevyklube. Každý už svoje příznaky zná. Někdo je unavený, jiného bolí záda, někdo se začne třást zimou, jiný kašle, spustí se mu rýma,… V tomto ohledu jsme už zkušení diagnostici.

ÚČINNOST: Zrovna nedávno mě bolely oči a slzely mi. Ráno jsem je měla slepené. Začala jsem mačkat plošky očí na nohou a za 2 dny bylo po slzení a bolení. V mačkání jsem pokračovala i přes to, že jsem byla bez potíží. Vyplatilo se to. Oči jsou v pohodě a já netrávila čas v čekárně u očaře a nemusela jsem si kapat do očí.  Nemačkala jsem pořád a pravidelně, ale když jsem měla čas a vzpomněla si. A přeci to zafungovalo.

BEZ CHEMIE: Někdy si k reflexní terapii přidám čaje z mnou nasbíraných bylinek a nemá to chybu. Ale není to podmínka. Jde to i „na sucho“. Některé potíže se prostě dají doladit bylinkami či stravou a některé ne. To záleží, jestli svoje bylinky máte a jestli je také snášíte.

Chemie je pro mě také očkování. Teď mám na mysli konkrétně očkování proti chřipce. Podle mě je to velký nesmysl a velký byznys. Nechci do sebe cpát (třeba i preventivně) nějaké podivné chemikálie, které mohou mít vedlejší účinky. Tak to také nedělám.

SPOLÉHÁM NA SEBE, NE NA JINÉ: To je pro mě hodně důležité. Vím, co se sebou dělám a i když jsem zpočátku byla svůj vlastní pokusný králík, stále jsem byla spokojenější se svým postupem, než s „pilulkovým léčením“. Dnes vidíme, že mnozí lékaři nemají na pacienta tolik času, kolik by si přáli mít a tak to podle toho vypadá. Nedávno jsem se dokonce setkala s tím, že můj otec byl objednaný na určitý čas ke kardiologovi a ten ho vzal bez jakékoli omluvy až za 4 hodiny. Jakoby se nechumelilo. Pokud to tedy jde, spoléhám na přírodu, reflexní terapii a sebe.

PRKOTINY ŘEŠÍM SAMA: Ano prkotiny řeším sama, ale na zlomenou ruku je i reflexní terapie krátká. To je ale v pořádku. Proto máme chirurgie. Lékaře nezatěžuji banálními věcmi. Když to budeme dělat takto všichni, pak i oni budou mít čas na kvalitní práci. To jim velmi přeji.

No a když budeme účinně řešit svoje prkotiny, pak se zpravidla nestane, že ve zdravém organismu „vybují“ rakovina. Ve zdravém a čistém těle tam prostě nebude. Nebude se jí tam dařit. To je má filosofie.

 

Určitě bych našla i jiné důvody, ale mě to stačí takto. I polovina argumentů by mi stačila a šla bych do toho.

Šárka