Pro koho reflexní terapie není?

…..opravdu není pro každého. Hned Vám vysvětlím proč.

Nepoužívejte reflexní terapii:

1……pokud máte transplantovaný orgán. V tu chvíli berete léky, které potlačují imunitu, aby váš organismus nezačal bojovat proti transplantovanému orgánu. Reflexní terapie totiž imunitu zvyšuje. Je lepší mít transplantovanou ledvinu a brát „prášky“, než vyléčenou chřipku bez ledviny. Takže v tomto případu bych ROZHODNĚ poslouchala ošetřující lékaře a nedělala reflexní terapii.

2…… pokud  to stav vaší nožky a pokožky neumožňuje – např. máte velmi těžký ekzém na noze, pak se raději pokožky příliš nedotýkejte.

3…… pokud jste těhotná a začala byste  ovlivňovat pohlavní sféru.

4…… pokud máte žlučníkový záchvat. Pak nemačkejte bod žlučníku  na pravé straně, ale na levé noze pouze hlaďte. ( o tom potom)

5…… pokud ten, komu mačkáte nožku, to nechce. Nejde působit na někoho, kdo s tím nesouhlasí.
Vidíte, že těch zákazů mnoho není.

Pro koho reflexní terapie je?

Pro všechny ostatní.

Pokud mačkáte plošky sami sobě, vnímejte, kde vás co bolí, pište si, kdy jste si tuto bolest objevili, jakému orgánu odpovídá, jak moc vás bolí (dejte si škálu např. 1 – 10. 10 je nejvíc). Mačkejte si plošky tak, abyste příliš netrpěli. Záleží na tom, kde máte práh bolesti.

Pokud mačkáte plošky druhé osobě, pak si také zapisujte, co jste zjistili.
Když jste se tedy diagnostikovali a svá zjištění zapsali, zapisujte si i mačkání nožek v dalších dnech. Zeptejte se, zda se něco změnilo – k lepšímu i horšímu. Některé projevy těla po reflexní terapii mohou někoho vylekat, protože se stav může zhoršit. Ale to je jen důkaz, že tělo reaguje a někdy to špatné musí z těla jako první a rychle. Posuďte sami, zda pokračovat nebo kdy pokračovat.

Píše se, že reflexní terapií nemůžete ublížit.
Já bych jen dodala citlivou a dobře mířenou reflexní terapií. Nemá smysl mačkat nohu sobě či druhému tak, že zkolabujeme bolestí nebo  si vymačkáme do nohy 2 cm důlek. O to opravdu nejde. Takže s mírou.

Šárka